Cal Poly SLO Invitational

March 18, 2006

Recap

2006 Cal Poly Invitational

Results online at phototiming.com

03/17/06 - 03/18/06

Event 1 WOMENS Hammer Throw

1 Tipaleli Fotu BYU 52.60 172'06.75" 2 Jamie Farley FSU 50.93 167'01.00" 3 La'Sha Hill FSU 46.95 154'00.25" 4 Meaghan Horn ND 46.65 153'00.50" 5 Aspen Marshall FSU 46.46 152'05.00" 6 Anna Weber ND 45.03 147'08.75" 7 Candace Jones BYU 43.05 141'02.75" 8 Katie Richardson FSU 42.94 140'10.50" 9 Grace Wiseman FSU 41.32 135'06.75" 10 Stephanie Best ND 37.55 123'02.25" 11 Aubrey Cowan BYU 35.40 116'01.50" 12 Ashley Leming SBCC 23.90 78'04.75"

[Top of Page] [Event List]

Event 2 MENS Hammer Throw

1 Dave Endler UNAT 54.39 178'05.25" 2 Kyle Annen ND 53.80 176'06.00" 3 Brian Vasquez FSU 53.14 174'04.00" 4 Chris Witcher FSU 52.68 172'10.00" 5 Garet Koxlien ND 51.55 169'01.50" 6 Oscar Rodriguez FSU 49.97 163'11.25" 7 Guat Vallejo-Howard SBCC 40.42 132'07.25" 8 Jarius Maloy SBCC 30.68 100'07.75" 9 Darrell Tupuola SBCC 27.77 91'01.25"

[Top of Page] [Event List]

Event 3 WOMENS Pole Vault

1 Kate Matoon ND 3.66 12'00.00" 2 Kelly Furr BYU 3.50 11'05.75" 2 Kate Almond CUES 3.50 11'05.75" 4 Kathleen Moyeda BYU 3.50 11'05.75" 4 Staci Hunt FSU 3.50 11'05.75" 6 Makenzie Hobbs-Lorg BYU 3.50 11'05.75" 7 Christine Silva CUES 3.35 10'11.75" 8 Heidi Nyberg UNAT 3.35 10'11.75" 9 Jessica Horn UCSB 3.35 10'11.75" 10 Angela McGregor UNAT 3.20 10'05.75" 11 Melanie Somby UCSB 3.20 10'05.75" 12 Kaitlyn Hemingway CP 3.20 10'05.75" 12 Annie Burlingham CUES 3.20 10'05.75" 14 Elyse Solomon FSU 3.05 10'00.00" 15 Erin Wessely UNAT 3.05 10'00.00" Brook Cranston FSU NM Amber Graupner CUES NM Ashley Shepard BYU NM Samantha Modeste FSU NM Shannon Moy UCSB NM

[Top of Page] [Event List]

Event 4 MENS Pole Vault

1 Casey Burlingham CUES 5.20 17'00.50" 2 Paul Terek ASIC 5.20 17'00.50" 3 Justin Norberg NEO 5.05 16'06.75" 4 Paul Schmitt NEO 5.05 16'06.75" 5 Adrian Ruark CP 4.88 16'00.00" 6 Mike King CP 4.72 15'05.75" 6 Adam Andresen FSU 4.72 15'05.75" 8 Paul Lim FSU 4.27 14'00.00" Mike Acceta CUES NM Alex Jeppson SBCC NM John Rosencrance SBCC NM

[Top of Page] [Event List]

Event 5 WOMENS Long Jump

1 Mindy Neeley BYU 6.07 19'10.75" +0.0m/s 2 Tonisha Henson FSU 5.54 18'02.00" +0.0m/s 3 Markita Berry CP 5.47 17'11.25" +0.0m/s 4 Kathryn Sevy BYU 5.41 17'08.75" +1.4m/s 5 Kamila Rywelska BYU 5.32 17'05.25" +0.0m/s 6 Winnie Fletcher FSU 5.24 17'02.25" +0.7m/s 7 Caitlin Schields CP 4.91 16'01.25" +0.6m/s 8 Mary Reeds SBCC 4.85 15'10.75" +2.2m/s 9 Christine Silva CUES 4.78 15'08.00" +0.7m/s 10 Eva Nieto-Micue SBCC 4.59 15'00.50" +2.1m/s 11 Ari Kann CUES 4.50 14'09.00" +1.9m/s 12 Shaylene Jensen CUES 4.44 14'06.75" +3.0m/s 13 Katie Robbins CP 4.22 13'10.00" +0.0m/s 14 Agnes Fowler SBCC 4.09 13'05.00" +1.6m/s 15 Miren Jisen SBCC 3.80 12'05.50" +3.2m/s Mira Parfitt CUES FOUL Ashley Coelho UCSB FOUL

[Top of Page] [Event List]

Event 6 MENS Long Jump

1 Deante Brown FSU 6.99 22'11.00" +1.5m/s 1 Chris Jacques ND 6.99 22'11.00" +3.7m/s 3 Kyle Montgomery FSU 6.90 22'07.50" +3.7m/s 4 Scott Jeffers SBCC 6.47 21'02.50" +2.5m/s 5 Dave Thomas UNAT 6.29 20'07.50" +1.0m/s 6 Robert Nooney SBCC 6.22 20'04.75" +2.9m/s 7 Chad Brown CUES 5.75 18'10.25" +3.5m/s 8 Jack Townsend CUES 5.50 18'00.50" +2.2m/s 9 Chad Freeman SBCC 5.44 17'10.00" +3.2m/s 10 Mitch McCormick CUES 5.14 16'10.25" +3.4m/s 11 Evan Miller CUES 4.99 16'04.25" +3.4m/s 12 Ryan McMillan SBCC 4.77 15'07.75" +1.5m/s Ulysses Mangrubang CUES FOUL

[Top of Page] [Event List]

Event 7 WOMENS Javelin Throw

1 Mallory Webb FSU 49.53 162'06.00" 2 Laura Huarte ND 44.73 146'09.00" 3 Tiffany Rasmussen-Arrh BYU 42.74 140'02.50" 4 Katie Richardson FSU 41.63 136'06.75" 5 Kuresson Piret BYU 40.74 133'07.75" 6 Sarah Butler BYU 39.98 131'02.00" 7 Kelly Jackson BYU 38.17 125'02.75" 8 Shaylene Jensen CUES 36.17 118'08.00" 9 Candace Jones BYU 35.47 116'04.25" 10 Katie Robbins CP 34.27 112'05.00" 11 Kara Mathews UCSB 33.44 109'08.50" 12 Liis Berendsen BYU 32.02 105'00.50" 13 Alissa Hasan ND 26.38 86'06.50" 14 Ari Kann CUES 23.53 77'02.25" 15 Michelle Jost CUES 23.46 76'11.50"

[Top of Page] [Event List]

Event 8 MENS Javelin Throw

1 Aris Borjas CP 62.19 204'00.25" 2 Chris Witcher FSU 46.18 151'06.00" 3 Leonardo Garcia UNAT 43.46 142'07.00" 4 Carl Spencer UNAT 41.04 134'07.75" 5 Bobby Scott FSU 40.90 134'02.00" 6 Jon Jordan CUES 38.98 127'10.50" 7 Mitch McCormick CUES 28.30 92'10.00" 8 Ulysses Mangrubang CUES 22.72 74'06.25" Jeremy Vukesonivich UNAT NM

[Top of Page] [Event List]

Event 9 WOMENS Shot Put

1 La'Sha Hill FSU 14.25 46'09.00" 2 Meaghan Horn ND 13.05 42'09.75" 3 Aspen Marshall FSU 12.85 42'01.75" 4 Anna Weber ND 12.58 41'03.25" 5 Jamie Schwarzbach UCSB 12.52 41'00.75" 6 Tiffany Rasmussen-Arrh BYU 12.21 40'00.50" 7 Whitney Deweese CP 12.10 39'08.25" 8 Danielle Ayers-Stamper UNAT 11.70 38'04.50" 9 Aubrey Cowan BYU 11.55 37'10.50" 10 Ashley Leming SBCC 7.70 25'03.00" 11 Karen Hendrix CUES 7.32 24'00.00" 12 Eva Nieto-Micue SBCC 6.91 22'08.00"

[Top of Page] [Event List]

Event 10 MENS Shot Put

1 Dave Endler UNAT 17.17 56'03.75" 2 Chris White UNAT 16.96 55'07.50" 3 Oscar Rodriguez FSU 16.42 53'10.25" 4 Dj Haynes FSU 15.62 51'02.75" 5 Jarius Maloy SBCC 15.42 50'07.00" 6 Bobby Scott FSU 14.65 48'00.75" 7 Mike Schubert ND 14.45 47'04.75" 8 Tim Delmunod UCSB 14.41 47'03.25" 9 Carl Spencer UNAT 13.49 44'03.00" 10 Guat Vallejo-Howard SBCC 13.42 44'00.25" 11 Jeremy Vukesonivich UNAT 12.89 42'03.25" 12 Jon Jordan CUES 12.70 41'08.00" 13 Darrell Tupuola SBCC 10.25 33'07.50" 14 Robert Nooney SBCC 9.69 31'09.50" 15 Scott Jefferson SBCC 8.53 27'11.75" 16 Chad Freeman SBCC 8.36 27'05.00"

[Top of Page] [Event List]

Event 11 WOMENS High Jump

1 Danielle Ayers-Stamper UNAT 1.63 5'04.00" 2 Kristin Hurst BYU 1.63 5'04.00" 3 Kathryn Sevy BYU 1.63 5'04.00" 4 Jane Dolittle UCSB 1.58 5'02.00" 5 Sarah Lacey BYU 1.58 5'02.00" 6 Amy McGiven CP 1.53 5'00.00" 6 Liis Berendsen BYU 1.53 5'00.00" Ashley Payne BYU NM Michelle Jost CUES NM Genevieve McGreevy UCSB NM Alissa Hasan ND NM

[Top of Page] [Event List]

Event 12 MENS High Jump

1 Jacob Maus UCSB 2.03 6'07.75" 2 Blair MacJina ND 2.03 6'07.75" 3 Terence Grady UNAT 1.98 6'05.75" 4 Josh Calderon CUES 1.93 6'03.75" 5 Jeremy Vukesonivich UNAT 1.83 6'00.00" Ryan McDonald CUES NM Ryan McMillan SBCC NM

[Top of Page] [Event List]

Event 13 WOMENS Discus Throw

1 Katie Richardson FSU 50.19 164'07.75" 2 La'Sha Hill FSU 46.47 152'05.50" 3 Whitney Deweese CP 44.22 145'00.75" 4 Tipaleli Fotu BYU 43.44 142'06.00" 5 Jamie Farley FSU 42.18 138'04.50" 6 Meaghan Horn ND 40.10 131'06.50" 7 Anna Weber ND 37.96 124'06.25" 8 Sarah Butler BYU 36.75 120'06.75" 9 Ashley Leming SBCC 23.78 78'00.00"

[Top of Page] [Event List]

Event 14 MENS Discus Throw

1 Dave Endler UNAT 53.64 175'11.75" 2 Garet Koxlien ND 51.52 169'00.25" 3 Chris Witcher FSU 50.09 164'04.00" 4 Dj Haynes FSU 49.70 163'00.50" 5 Bobby Scott FSU 47.29 155'01.75" 6 Guat Vallejo-Howard SBCC 41.69 136'09.25" 7 Jeremy Vukesonivich UNAT 41.17 135'00.75" 8 Kyle Annen ND 39.23 128'08.25" 9 Darrell Tupuola SBCC 38.34 125'09.25" 10 Jarius Maloy SBCC 32.83 107'08.50" 11 Robert Nooney SBCC 30.87 101'03.25" 12 Chad Freeman SBCC 30.47 99'11.50" 13 Evan Miller CUES 23.76 77'11.25" 14 Scott Jefferson SBCC 23.58 77'04.25"

[Top of Page] [Event List]

Event 15 WOMENS Triple Jump

1 Regina Ollison FSU 11.91 39'00.75" +1.6m/s 2 Caitlin Schields CP 11.91 39'00.75" +1.3m/s 3 Markita Berry CP 11.00 36'01.00" +1.9m/s 4 Miren Jisen SBCC 9.41 30'10.25" +3.2m/s

[Top of Page] [Event List]

Event 16 MENS Triple Jump

1 Marco Moon CP 14.06 46'01.50" +2.9m/s 2 Deante Brown FSU 14.03 46'00.25" +3.4m/s 3 Kyle Montgomery FSU 13.92 45'08.00" +2.2m/s 4 Dave Thomas UNAT 13.13 43'00.75" +4.8m/s

[Top of Page] [Event List]

Event 17 WOMENS 3000 Steeple

1 Dallon Williams SBCC 11:30.72 2 Stephanie Hamilton UNAT 12:28.53 3 Whitney Leming SBCC 12:51.09

[Top of Page] [Event List]

Event 18 MENS 3000 Steeple

1 Ben Berkowitz UCSB 9:38.43 2 Nikolas Barbaras SBCC 10:06.56 3 Jon George CUES 10:09.20

[Top of Page] [Event List]

Event 19 WOMENS 4x100 Relay

1 CAL POLY A CP 47.44 2 UCSB A UCSB 47.74 3 FRESNO STATE A FSU 47.92 4 BYU B BYU 49.58 5 CUESTA JC A CUES 50.71 BYU A BYU DQ

[Top of Page] [Event List]

Event 20 MENS 4x100 Relay

1 FRESNO STATE A FSU 42.34 2 CUESTA JC A CUES 44.08 3 FRESNO STATE B FSU 44.34 4 SANTA BARBARA CC A SBCC 45.58

[Top of Page] [Event List]

Event 21 WOMENS 100 Hurdles Heat 1

1 Willamena Cisco CP 14.24 +2.2m/s 2 Danielle Ayers-Stamper UNAT 14.48 +2.2m/s 3 Stella Halt UCSB 14.81 +2.2m/s 4 Kathryn Sevy BYU 14.82 +2.2m/s 5 Alissa Hasan ND 15.03 +2.2m/s 6 Nicole Nevitt BYU 15.06 +2.2m/s 7 Tonisha Henson FSU 15.38 +2.2m/s 8 Sarah Lacey BYU 15.60 +2.2m/s 9 Lils Berendsen BYU 16.01 +2.2m/s

Heat 2

1 Katie Robbins CP 17.01 +2.1m/s 2 Cheri Ramirez FSU 17.48 +2.1m/s 3 Mary Reeds SBCC 18.45 +2.1m/s 4 Miren Jisen SBCC 19.58 +2.1m/s

[Top of Page] [Event List]

Event 22 MENS 110 Hurdles Heat 1

1 Steve Blocker UNAT 14.39 +3.6m/s 2 Valpierre Dailre FSU 14.78 +3.6m/s 3 Marco Moon CP 15.54 +3.6m/s 4 Paul Terek ASIC 15.74 +3.6m/s 5 Evan Young FSU 15.84 +3.6m/s

Heat 2

1 Jeremy Vukesonivich UNAT 16.41 m/s 2 Alan Floresca FSU 16.44 m/s 3 Spencer Pardee SBCC 17.49 m/s

[Top of Page] [Event List]

Event 23 WOMENS 400 Dash

1 Okechi Ogbudkiri ND 56.60 2 Nikki Chase CP 59.97 3 Denise Gallion CP 1:00.73 4 Lety Pulido UCSB 1:01.97 5 Charis Chan CP 1:02.28

[Top of Page] [Event List]

Event 24 MENS 400 Dash Heat 1

1 Ryan Postel ND 47.51 2 Joe Pappalardo CP 48.94 3 Kenny Moon FSU 49.61 4 Jordan Powell ND 49.95 5 Bob Kueny ND 50.02 6 Daryl Miller FSU 50.06 7 Brian Goodell CP 50.18 8 Jason Holmes CP 50.39

Heat 2

1 Chris Berrian UNAT 50.88 2 Durran Moore FSU 51.16 3 Rion Spears FSU 51.36 4 Josh Alm SBCC 54.30 5 Jayson Jesula UNAT 54.95 6 Eddie Winnewisser CUES 55.47

[Top of Page] [Event List]

Event 25 WOMENS 1500 Run

1 Amy Fowler BYU 4:33.00 2 Laura Taylor BYU 4:34.10 3 Kara June AGGI 4:34.55 4 Stephanie Rothstein UCSB 4:34.86 5 Breanne Sandberg BYU 4:37.57 6 Carolyn Quebe BYU 4:40.14 7 Hadas Moser UCSB 4:40.60 8 Sarah Hansen BYU 4:42.76 9 Cassie Atkinson CP 4:43.03 10 Danielle Domenichelli UCSB 4:45.00 11 Kristy Barrus BYU 4:46.16 12 Jocelyn Gardner BYU 4:49.33 13 Valeria Delgado FSU 4:54.48 14 Katie Porter BYU 4:55.47 15 Carly Harris SBCC 4:58.27 16 Marina Santana FSU 5:04.74 17 Carina Hendricks UNAT 5:06.97 18 Roxanne Sellick FSU 5:11.33 19 Danielle Zelinski UNAT 5:17.84 20 Anne Shultz UNAT 5:23.57 21 Olivia Vegh UNAT 5:25.00 22 Jo Beck UNAT 5:39.13

[Top of Page] [Event List]

Event 26 MENS 1500 Run Heat 1

1 Luke Llamas CP 3:51.50 2 Sean Ricketts AGGI 3:52.40 3 Phillip Reid CP 3:54.37 4 Scott McConville UCSB 3:54.51 5 Jak Kuehn AGGI 3:54.60 6 Jd Krawczyk UCSB 3:55.49 7 Roosevelt Cook CCTC 3:56.27 8 Keith Hankins CP 3:56.55 9 Nathan Brassmassery CP 3:57.06 10 Evan Anderson UNAT 3:57.51 11 Sean Marzolf UNAT 3:57.92 12 Micah Tyhurst UCSB 3:58.49 13 Scott Smith UCSB 4:00.05 14 Troy Swier CP 4:00.30 15 Tom Phelps CP 4:03.02 16 Jeff Gardina AGGI 4:12.41

Heat 2

1 Brandon Collins CP 4:01.00 2 Nathan Huerta UNAT 4:04.98 3 Martin Hernandez UNAT 4:05.67 4 Kevin Holloway FSU 4:08.44 5 Waleed Totari UCSB 4:08.86 6 Mike Gerald FSU 4:12.43 7 David Meyer SBCC 4:24.01 8 Kyle Lundgren CUES 5:10.88

[Top of Page] [Event List]

Event 27 WOMENS 100 Dash Heat 1

1 Maryann Erigha ND 11.66 2 Mindy Neeley BYU 12.05 3 Ellse Geiger UCSB 12.24 4 Markita Berry CP 12.41 5 Emily Page BYU 12.88 6 Brittney Gilbert FSU 13.00 7 Aseel Danan UCSB 13.39

Heat 2

1 Crystal Phillips FSU 12.20 2 Phoebe Mannie UNAT 12.90 3 Carmen Libeou SBCC 14.69

[Top of Page] [Event List]

Event 28 MENS 100 Dash Heat 1

1 Jessie Smith FSU 10.85 +2.5m/s 2 Joey Woolridge UNAT 10.98 +2.5m/s 3 David Giles CP 11.14 +2.5m/s 4 Tomas Mundrain FSU 11.23 +2.5m/s 5 Chris Jacques ND 11.34 +2.5m/s 6 Ray Jones CUES 11.47 +2.5m/s

Heat 2

1 Anthony Logan CUES 11.21 +1.6m/s 2 Jason Nowland UCSB 11.24 +1.6m/s 3 Nino Kolyouthapong UCSB 11.38 +1.6m/s 4 Ryan Marple SBCC 11.79 +1.6m/s

[Top of Page] [Event List]

Event 29 WOMENS 400 Hurdles Heat 1

1 Stella Halt UCSB 1:02.77 2 Nicole Nevitt BYU 1:04.51 3 Julie Andersen BYU 1:05.31 4 Erica McCoy FSU 1:05.32 5 Lindsay McManus CP 1:05.77 6 Kathryn Sevy BYU 1:05.94 7 Jhana Samuels CP 1:07.94

Heat 2

1 Diana Jouner UCSB 1:04.39 2 Lauren Alarcio CP 1:05.39 3 Ashley Hauser CP 1:08.08 4 Cheri Ramirez FSU 1:11.84 5 Emily Pegan FSU 1:12.71

[Top of Page] [Event List]

Event 30 MENS 400 Hurdles

1 Austin Wechter ND 54.12 2 Juan Valdez FSU 54.18 3 Valpierre Dailre FSU 58.28 4 Nino Kolyouthapong UCSB 58.62 5 Albert Rojas UCSB 59.43

[Top of Page] [Event List]

Event 31 WOMENS 800 Run Heat 1

1 Challis Firl BYU 2:13.05 2 Deirdre Byrne CP 2:13.18 3 Zinzi Evans FSU 2:14.62 4 Carlee Clark BYU 2:15.31 5 M.Lorette Hanson BYU 2:16.25 6 Carolyn Quebe BYU 2:16.26 7 Suzanne Taylor BYU 2:19.17 8 Hadas Moser UCSB 2:20.90 9 Laura Taylor BYU 2:21.99 10 Sunny Arada FSU 2:34.33

Heat 2

1 Renee Winston FSU 2:23.99 2 Carly Harris SBCC 2:25.56 3 Ashley Drady UCSB 2:26.14 4 Danielle Sanzari CP 2:27.85 5 Lindsay Chirdon CP 2:28.90 6 Dina McPhail FSU 2:28.99 7 Carina Hendricks UNAT 2:33.19 8 Dianna Ordorica SBCC 2:43.23

[Top of Page] [Event List]

Event 32 MENS 800 Run Heat 1

1 Roosevelt Cook CCTC 1:54.56 2 Sean Lopes UNAT 1:54.88 3 Kyle Sunderland FSU 1:55.42 4 Scott McConville UCSB 1:55.69 5 Aaron Berry FSU 1:56.44 6 Sean Ricketts AGGI 1:56.72 7 Jeff Campbell UCSB 1:57.98

Heat 2

1 Jak Kuehn AGGI 1:55.59 2 Carlos Palacios CUES 1:58.04 3 Kevin Lounge UNAT 1:59.23 4 Jason Simms-Lee SBCC 2:00.25 5 Kevin Turner UNAT 2:00.72 6 Ben Shuck CUES 2:00.75 7 Victor Gonzales FSU 2:04.22 8 David Meyer SBCC 2:13.42

[Top of Page] [Event List]

Event 33 WOMENS 200 Dash Heat 1

1 Maryann Erigha ND 24.05 +1.7m/s 2 Christina Lopez FSU 24.74 +1.7m/s 3 Okechi Ogbudkiri ND 24.82 +1.7m/s 4 Mindy Neeley BYU 24.94 +1.7m/s 5 Ellse Geiger UCSB 25.46 +1.7m/s 6 Kerry Gamble UCSB 26.40 +1.7m/s 7 Emily Page BYU 26.69 +1.7m/s

Heat 2

1 Lety Pulido UCSB 25.69 +2.8m/s 2 Amanda Thompson CP 26.55 +2.8m/s 3 Aseel Danan UCSB 27.63 +2.8m/s 4 Carmen Libeou SBCC 30.23 +2.8m/s

[Top of Page] [Event List]

Event 34 MENS 200 Dash Heat 1

1 Chris Berrian UNAT 20.72 +4.7m/s 2 Ryan Postel ND 21.41 +4.7m/s 3 Jessie Smith FSU 21.79 +4.7m/s 4 Joey Woolridge UNAT 22.19 +4.7m/s 5 Kenny Moon FSU 22.47 +4.7m/s 6 Kris Shirley UCSB 22.49 +4.7m/s 7 David Giles CP 22.55 +4.7m/s 8 Rion Spears FSU 22.95 +4.7m/s

Heat 2

1 Durran Moore FSU 22.55 +4.7m/s 2 Jason Nowland UCSB 22.80 +4.7m/s 3 Ray Jones CUES 23.13 +4.7m/s 4 Daryl Miller FSU 23.23 +4.7m/s 5 Chad Brown CUES 24.20 +4.7m/s 6 Garret Fox CUES 24.49 +4.7m/s

Heat 3

1 Ryan Marple SBCC 23.68 +4.7m/s 2 Josh Alm SBCC 23.79 +4.7m/s 3 Eddie Winnewisser CUES 24.24 +4.7m/s

[Top of Page] [Event List]

Event 35 WOMENS 5K Run

1 Megan Lewis UCSB 17:18.49 2 Bethany Nickless UCSB 17:52.87 3 Liza Hitchner UCSB 18:17.13 4 Christie Farson UCSB 18:21.95 5 Rachel Valliere CP 18:26.92 6 Andrea Buckner FSU 18:36.94 7 Julie Hancock CP 18:44.50 8 Katie Vaughan UNAT 19:23.75 9 Meghan O'Malley UNAT 19:40.77 10 Paloma Dominguez FSU 19:40.93 11 Alison Van Beurden CUES 20:02.00 12 Laura Lundin SBCC 20:56.04

[Top of Page] [Event List]

Event 36 MENS 5K Run

1 Ben Bruce ASIC 14:35.36 2 Brian Baker CP 14:57.92 3 Matt Swaney AGGI 15:02.73 4 Jeff Lease UNAT 15:07.31 5 Ian Mason FSU 15:18.26 6 Scott Brandos UCSB 15:22.73 7 Justin Coburn UNAT 15:33.90 8 Chris Stehula UNAT 15:54.24 9 Nick Fill UNAT 15:57.72 10 Loren Bland UCSB 16:01.93 11 Tavis Mason FSU 16:15.41 12 Thomas Lahey CUES 20:40.72

[Top of Page] [Event List]

Event 37 WOMENS 4x400 Relay

1 FRESNO STATE A FSU 3:50.33 2 BYU A BYU 3:53.62 3 UCSB A UCSB 3:53.78 4 CAL POLY A CP 4:03.11 5 BYU B BYU 4:05.06 6 CAL POLY C CP 4:05.28 7 CAL POLY B CP 4:11.41

[Top of Page] [Event List]

Event 38 MENS 4x400 Relay

1 NOTRE DAME A ND 3:15.23 2 FRESNO STATE A FSU 3:15.31 3 CAL POLY A CP 3:18.54 4 UCSB A UCSB 3:24.52 5 TEAM UNATTTACHED A TMUN 3:25.06 6 CUESTA JC A CUES 3:29.64 7 FRESNO STATE B FSU 3:30.04 8 SANTA BARBARA CC A SBCC 3:45.35

[Top of Page] [Event List]

View: Mobile | Desktop